FAQ – Części zamienne

Od autora i użytkownika Volvo

Na ile to możliwe, polecam używać oryginalnych części Volvo. Są one zdecydowanie lepszej jakości niż dostępne zamienniki, przez co ich wyższa cena (nie zawsze aż tak wyższa) przekłada się na dłuższy okres eksploatacji, co przekłada się na niższy całkowity koszt posiadania i użytkowania.
W internecie można znaleźć wiele oryginalnych części, nierzadko można być zdziwionym ich przystępną ceną.

Filtr oleju

  • Volvo, Bosch, Mann Filter – wszystkie trzy odpowiadają jakości oryginału. Filtr Volvo prawdopodobnie produkowany przez Boscha (są identyczne, różnią się tylko nadrukami). Produkowane w Niemczech.

Filtr powietrza

Klocki hamulcowe

  • Do zwykłej jazdy najlepiej sprawdzą się klocki oryginalne. Zapewniają bardzo dobre wyczucie i przewidywalną progresywność podczas modulacji siły hamowania. Jako zamiennik polecam klocki Textar- wytrzymują ok. 15-25 tysięcy kilometrów, za to nie zużywają szybko tarczy hamulcowej. Dostarczane z dobrymi podkładkami tłumiącymi wibracje.
    Dla lepszej kontroli podczas hamowania, polecam na obu osiach używać klocków tego samego producenta.

Świece zapłonowe

  • Tylko oryginalne świece zapłonowe Volvo.

Przewody zapłonowe

  • Przewody firmy Bougicord. Produkty innych firm często przepuszczają wilgoć i następuje wypadanie zapłonów, a w serii 700/900 gdzie aparat zapłonowy zamontowany jest z tyłu silnika, podczas deszczu silnik może zostać całkowicie zdławiony.

Pióra wycieraczek

  • Bosch Aerotwin- wytrzymują bez problemu 2-3 lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 − 2 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.