Przydatna chemia warsztatowa

Naprawiając samochody, zawsze będziemy zmuszeni do korzystania z wielu rodzajów chemii oraz środków smarnych. W tym wpisie zebrałem wszystkie odkryte przeze mnie produkty wraz z ich zastosowaniem.

MDS Protec (spray 400ml)

Środek zakupiony na potrzeby smarowania okuć okiennych. Znalazłem dla niego kilka innych zastosowań, ze względu na to że zwiększa on zdecydowanie poślizg pomiędzy dwoma materiałami:

  • odblokowuje tłoczki hamulcowe zakleszczone w zacisku (spowodowane zużyciem uszczelnienia a nie rdzą; nie powoduje dalszego pęcznienia uszczelnienia jak ma to miejsce w przypadku np. odrdzewiaczy),
  • smaruje dobrze elementy plastikowe, ślizgowe takie jak np. kratki wentylacyjne,
  • ułatwia zakładanie wszelkich uszczelnień czy przewodów gumowych.

Wesco Preparat do Mycia Felg (bańka 5L)

Bardzo dobrej jakości środek do felg polskiego producenta. Sklasyfikowałbym go gdzieś pomiędzy produktami typu krwawa felga, a produktami „ekologicznymi” (np. Autolandu czy Moje Auto). Radzi sobie doskonale z mocno brudnymi felgami, ma delikatny zapach (w porównaniu do krwawych felg to przepaść), a do tego nadaje się również do mycia zewnętrznej części opony z pyłu hamulcowego (opona wygląda jak nowa, jest satynowo-matowa). Używać należy razem z pędzlem/szczotką.

AUTOLAND NATURAL Płyn do Mycia Felg (atomizer 500 ML)

Używam go naprzemiennie z preparatem Wesco. Jest to środek bardzo łagodny, ale radzi sobie z pyłem hamulcowym. Nie usunie on oczywiście mocno brudnej felgi, gdzie pył hamulcowy jest wgryziony w lakier felgi. Używać należy razem z pędzlem/szczotką.

ATE Plastilube (tuba 75gram)

Mimo, że nie pałam miłością do produktów tej marki (jakość zwykłych tarcz czy klocków aftermarketowych do starszych aut to porażka; najgorsza jakość żeliwa szarego), to ten środek zyskał moją sympatię. Jest sprzedawany w poręcznej tubce z cienkim dozownikiem. Dzięki temu można go łatwo aplikować na powierzchnię klocka hamulcowego czy jarzma.

Zmywacz Hamulcowy (spray)

Z moja opinią na temat zmywaczy hamulcowych można zapoznać się tutaj: Ranking zmywaczy hamulcowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × 5 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.